Vseslovensko petje s srci 2024 na OŠ Šalek

24. 04. 2024

Koordinatorka: Barbara Čevnik. Foto: Toni Lipuš

Leto je zopet naokoli in spet smo se na Osnovni šoli Šalek udeležili projekta »Vseslovensko petje s srci«. V torek, 23. aprila, so v naši avli odmevali zvoki ljudskih pesmi Vuštnejša ja ni, Trzinka, Šmentana muha, Tri ovce je pasel pastirček, Tri tičice, Jaz pa pojdem na Gorenjsko, So ptički se ženili, Psiček nima repa več, Kje so tiste stezice, Drežniška in Abraham ‘ma sedem sinov. Poleg nekaterih pesmic so otroci tudi zaplesali. Tako smo združili »ljudsko« z vseh področij: ples, glasbila in pesem. Vsem mentorjem hvala za sodelovanje in vzpodbujanje ohranjanja  naše slovenske ljudske dediščine.

Zamrmrajte, zažvižgajte, zažingajte ali zapojte vsak dan kakšno našo, saj petje pozitivno deluje na celotno čustveno in psihofizično stanje telesa in duha.

Ljudske pesmi naj se še naprej prenašajo iz roda v rod ter razveseljujejo mlado in staro.