Skoči na glavno vsebino

Obeležili smo svetovni dan spomina na holokavst

28. 01. 2025

Mentorja: Boris Oblišar in Marko Moškotevc

V mesecu januarju mineva 80 let od osvoboditve najbolj znanega nacističnega taborišča Auschwitz na Poljskem. V tem uničevalnem taborišču je med drugo svetovno vojno (1939-45) nasilno umrlo okoli 1,1 milijona ljudi. V okviru mednarodnega projekta Krokus, v katerem na naši šoli sodelujemo peto leto, smo letos pripravili razstavo o Anni Frank, judovski deklici, ki je umrla pred 80. leti v koncentracijskem taborišču Bergen-Belsen.

Na svetovni dan spomina na žrtve holokavsta, ki ga obeležujemo 27. januarja smo pripravili tematsko učna uro za učence 8. in 9. razreda. V okviru učne ure smo predstavili utrinke iz življenj Anne Frank, Hannah Pick Goslar in Anice Kovačič, ki jih je povezalo taborišče Bergen-Belsen.  

Razstavo z naslovom Ana Frank, zgodba za sedanjost smo pripravili v sodelovanju z Muzejem novejše in sodobne zgodovine Slovenije in kustosinjo dr. Moniko Močnik. Učence 9. razreda, vključene v projekt Krokus, sta sodelavca Muzeja novejše in sodobne zgodovine na dvodnevnem izobraževanju usposobila za vodenje po razstavi. Na razstavo, ki bo na šoli gostovala med 21. 1. in 10. 2. smo povabili tudi bližnje šole in društva. Posebnost omenjene razstave je, da po razstavi udeležence vodijo učenci sami.

Anne Marie Frank (1929-45) je nekoč dejala: »Veličina človeka ne leži v bogastvu in moči, ampak v značaju in dobroti. Ljudje so samo ljudje in vsi imajo napake ter pomanjkljivosti, vendar se vsi rodimo dobri po srcu.«

Prilagamo še nekaj utrinkov z omenjenih dogodkov.

Ogledov: 178

Arhivi

Orodna vrstica za dostopnost