Zaključek pravljične ustvarjalnice 2023/2024

10. 06. 2024

Pripravila: Urška Sotler, knjižničarka

V šolskem letu, ki se počasi zaključuje, se je na šoli prvič izvajala interesna dejavnost Pravljična ustvarjalnica. Ta je vključevala učence od 2. do 4. razreda, ki imajo radi knjige in branje, pa tudi ustvarjanje. Celo leto smo prebirali pravljice, veliko lepega tudi ustvarili, zadnjič pa smo se pri Pravljični ustvarjalnici srečali v petek, 7. junija, da bi sklenili zanimivo pravljično leto.

Kot vsako srečanje smo tudi to začeli z branjem pravljice. Prav zanimiv naslov je imela: Kaj pa, če me pogoltne kit? Nas kit seveda ni pogoltnil, pa tudi naših ladjic iz papirja ne, ki smo jih izdelali po prebrani pravljici. Vseh 13 učencev, ki so se zaključka pravljične ustvarjalnice udeležili, je že nestrpno pričakovalo obljubljen lov na zaklad. Pri njem je bilo potrebno prepoznati slike drobnih podrobnosti iz naše šole in učenci so dokazali, da šolo dobro poznajo. Na vseh  mestih, ki so jih prikazovale slike, se je skrivala uganka, križanka ali kaj drugega, ki jo je bilo potrebno rešiti. Lov na zaklad se je končal v šolski knjižnici, kjer so učenci po sestavljanki ugotovili, da je naš čuk tisti, ki skriva skriti zaklad. Po lovu na zaklad smo se v učilnici za gospodinjstvo posladkali z večerjo – slastnimi palačinkami, ki jih je posebej za nas spekla Irenca. Po večerji smo priredili pravo bitko talentov, tako plesnih kot pevskih, tik preden pa smo odšli vsak svoji postelji naproti, je potekal še žreb za našega letošnjega plišastega knjižnega junaka, ki se je celo leto potepal pri učencih doma, Mačka Murija. Razveselila se ga je Ajda iz 2. a, ki je obljubila, da ga bo čuvala in da bo zavzel posebno mesto v njeni sobici. Razveselili smo se še počitniških dnevnikov, ki jih bomo pridno polnili in res je bil čas, da se od pravljične ustvarjalnice poslovimo.

Lepo je bilo, zato vabimo učence od 2. do 4. razreda, da se nam naslednje leto pridružijo!