Mladi raziskovalci uspešni na državnem srečanju

24. 05. 2023

Pripravila: Marko Moškotevc in Igor Košak

V ponedeljek, 15. 5., je v Murski Soboti potekalo 57. državno srečanje mladih raziskovalcev. Naša šola je letos imela na državnem srečanju pet raziskovalnih nalog. V drugi krog državnega srečanja sta se uvrstili dve nalogi.

Raziskovalke (letos po nekaj letih nismo imeli nobenega raziskovalca) so dosegle naslednje rezultate:

Jedrt Poles je z nalogo Vse na je una na svet spravla – Antonija Sternad, diplomirana babica iz Šoštanja (1873-1950) v kategoriji etnologija osvojila zlato priznanje. Mentorja naloge sta Špela Poles in Marko Moškotevc.

Lorena Grbić je z nalogo Trajnostni razvoj v gradbeništvu v kategoriji arhitektura osvojila srebrno priznanje. Mentor naloge je Igor Košak.

Kaja Prelog in Daša Ivančić sta z nalogo Zajtrk – izziv sedanjosti ali navada preteklosti v kategoriji interdisciplinarna področja osvojili bronasto priznanje. Mentorici naloge sta Tinkara Kristan in Tanja Verboten.

Karin Ograjenšek je z nalogo Uporaba zaslonov med otroki in mladostniki v kategoriji psihologija osvojila bronasto priznanje. Mentorica naloge je Vesna Švab.

Tija Kaukler in Lori Perger sta z nalogo (Ne)kadilci med mladostniki v kategoriji drugo osvojili bronasto priznanje. Mentorica naloge je Vesna Švab.

Vsem raziskovalkam iskreno čestitamo.

»Pomembno je, da ne prenehamo spraševati. Zvedavost ima vso pravico, da obstaja.« (Albert Einstein)