Slovesen sprejem prvošolcev v šolski knjižnici s Protideževno juho

17. 09. 2024

Bralna značka tradicionalno začenja bralno leto 17. septembra, s čimer počasti dan zlatih knjig ter dan rojstva in smrti Franceta Bevka. Na domače knjižne police naših prvošolcev je danes slovesno odpotovala Protideževna juha pisateljice Majde Koren in ilustratorke Ane Maraž. Učenci prvih razredov so se namreč danes prvič srečali s šolsko knjižnico (in knjižničarko) ter ugotovili, da se tu poleg knjig skriva še marsikaj zanimivega. Med drugim je šolska knjižnica tudi odličen prostor za zgodbe, ki tu dobijo krila. To je dokazala tudi knjižničarka Urška, ki jim je Protideževno juho kar uprizorila. Vreme, ki je bilo, seveda, deževno, je prav klicalo h kuhanju te slastne juhe z zanimivimi sestavinami. Žal vremena nismo uspeli spremeniti, so pa nasmejani obrazi prvošolcev prinesli v knjižnico sonce. Torej je bil namen dosežen.

Prvošolce je ob koncu obiska čakalo še eno presenečenje: poleg predstave so v dar so dobili čisto svojo knjigo (ki je naslednjič ne prinesejo nazaj) z naslovom Protideževna juha, ki jim bo lep spomin na prvi obisk šolske knjižnice. Društvo Bralna značka Slovenije  namreč ob tej priložnosti že 21 let prvošolcem namenja darilne slikanice. Knjižničarka Urška je poleg knjig vsakemu prvošolcu izdelala še knjižno kazalo z dežniki. Zakaj dežniki, nam ni potrebno pojasniti, kajne? Kazala jih bodo spremljala na poti skupnega branja s starši in kasnejšega samostojnega učenja branja.

Dobrodošli, dragi prvošolci, želim si, da bi se pogosto srečevali v naši prijetni šolski knjižnici.

Knjižničarka Urška